Miért szuper ez? Mert így víz hozzáadásával gyakorlatilag „újraéleszthetjük” a szárított anyagot: képzelj csak magad elé egy szárított gombát, mely beáztatva kis idő elteltével közel ugyanolyan lesz, mint friss rokonai.
És hogy miket szokás megszárítani? Nos az ehető dolgok közül szinte mindent! Őseink a napon szárítást alkalmazták nemcsak bogyók, zöldségek és gyümölcsök, de halak és húsok esetén is. A ma már inkább ínyencségként fogyasztott szárított hal, vagy épp az aszalt paradicsom mind innen erednek - elődeink egyszerűen akarták tartósítani őket.
A snack húsok és a tejpor is a szárított élelmiszerek családjába tartoznak. A szárítás előnyei, hogy a szárított alapanyagok kevesebb helyet foglalnak, mint friss társaik, nem kell aggódnunk, hogy gyorsan megromlanak, és szezonjukon kívül is élvezhetjük őket.
Ha idén te is szeretnél szárított finomságokat eltenni, ezekre figyelj majd oda:
#maggitipp: Érdemes évente egyszer, például a tavaszi nagytakarítás alkalmával átnézni a fűszereidet, és megválni azoktól, amik már nagyon régiek. A kifakult vagy lejárt szavatosságú fűszerek ugyan nem ártalmasak, de sokkal kevésbé finom a velük készült étel, mint egy frissebb fűszerrel.
Van még egy jó hírünk: A szárítással tartósított alapanyagokat gondoskodással tettük a csomagba, hogy tényleg minden ízében olyan legyen, ahogyan otthon készíted! A fűszereket, zöldségeket és egyéb alapanyagokat egytől egyig szárítással alakítjuk olyanra, ahogyan a termékbe kerülnek, ezzel biztosítjuk a hosszú eltarthatóságot, így nincs szükség tartósítószer hozzáadására.