Itt az ideje új szintre emelni a maradékmentességet a konyhádban. Igyekszünk hasznos tippekkel segíteni, hogy ne kerüljön étel a szemetesbe.
Az élelmiszerek minősége, biztonsága és eltarthatósága szempontjából kulcsfontosságú, hogy helyesen tárold őket a hűtőben. A hűtőben eltérő hőmérséklet alakul ki: a zöldségtároló rekesz feletti polc a leghidegebb, a legfelső polc a legkevésbé hideg, míg a hűtőajtó a legmelegebb része. Ezek az eltérések befolyásolják, mely ételek tárolása hol a megfelelőbb. Ideális esetben a hűtő hőmérséklete 0–5 °C között van. Fontos, hogy a főtt ételek ne érintkezzenek nyers alapanyagokkal, és az edények, dobozok között elegendő helyet hagyj a hideg levegő szabad áramlásához. Mindig fedd le az ételeket, az a legjobb, ha jól záródó dobozokban teszed őket a mennyiségüket is szem előtt tartva. Ügyelj az optimális tárolási hőmérsékletre, amely 2–5 °C között az igazi.
Vannak olyan ételek, amiből érdemes egyszerre többet főzni, mert időt és energiát spórolsz velük. A jó tervezés aranyat ér a konyhádban. Készíthetsz többet a kedvencekből, hogy akár másnap is örömmel elfogyasszátok, és csak melegíteni kelljen.
Készíthetsz olyan fogásokat, melyek maradéka alapanyagul szolgálhat másnap egy teljesen új fogáshoz.
Ha már ilyen ügyesen tervezed a menüt, mindig nézz szét az alapanyagok között olyan szemmel, hogy ha valamiből csak egy kicsi maradt, akkor azt használd fel minél hamarabb.
Előfordul az is, hogy elsodort a nap, és csak gyorsan összedobnál valami meleget. Ilyenkor is érdemes bekukkantani a hűtőbe, mert rejthet pár izgalmas maradékot, amikből szuper vacsorát készíthetsz.
Maradék zöldségek nyersen vagy akár párolva? Burgonya, tészta vagy rizs köret, ami mellől elfogyott a feltét? Pár szelet sonka vagy egy kis lepirított darált hús? Igazi kincsek egy gyors rakott ételhez. Így egyszerre finom és laktató vacsorát készíthetsz, és meg is mentheted őket a kidobástól.